Alkalické čiernenie

Alkalické čiernenie oceľových materiálov je osvedčený a spoľahlivý spôsob povrchovej úpravy ocele. Alkalické čiernenie je známe aj pod pojmami čiernenie za tepla, alebo brunírovanie.

Výhody alkalického čiernenia

Alkalickým čiernením získajú oceľové výrobky krajší vzhľad, oteruvzdornosť, antikoróznu úpravu a v kombinácií s vhodnými konzervačnými prostriedkami aj dlhšiu životnosť. Pri brunírovaní vzniká ušľachtilá hrdza, ktorá zostane na kove pevne prichytená a zabraňuje ďalšej oxidácii. V porovnaní s nanášaním oxidu železitého Fe2O3, ktorý sa od kovu odlupuje, je alkalické čiernenie oveľa efektívnejší a stabilnejší proces zušľachťovania kovov.

Uplatnenie alkalického čiernenia v praxi

Alkalické čiernenie je využívané pri výrobe zbraní, meradiel, ďalekohľadov, ako aj v strojárskom priemysle.

Rozmery súčiastok pre alkalické čiernenie

Maximálne rozmery súčiastok pre čiernenie sú 950x1150x230 mm (VxŠxH), s maximálnou hmotnosťou 500 kg. Rozmery vaní pre povrchové úpravy sú 600x1200x250 mm (VxŠxH). V prípade individuálnych požiadaviek na čiernenie súčiastok väčších rozmerov, sme schopní zabezpečiť čiernenie až do rozmerov 750x2400x140 mm (VxŠxH).

Cenník alkalického čiernenia kovov

Cena: 1,30 € bez DPH / kg Minimálna fakturačná suma pri povrchovej úprave súčiastok vyrobených pomocou obrábania je 30,- €. Pri hmotnosti, ktorá nebude dosahovať fakturačnú hodnotu 30,- €, bude doúčtovaný fakturačný rozdiel. Cena: 12,- € bez DPH / 1 m2 Pri povrchovej úprave súčiastok veľkej plochy a malej hmotnosti, napríklad pri súčiastkach vyrobených z plechu do hrúbky 3 mm, fakturačná cena nie je závislá od hmotnosti, ale od plochy týchto výrobkov. Pri súčiastkach väčších rozmerov vám cenu alkalického čiernenia stanovíme individuálne, na základe vášho dopytu.